Міськводоканал провів відкриті обговорення проекту постанови НКРЕКП «Про схвалення Інвестиційної програми підприємства на 2019 рік».

Міськводоканал провів відкриті обговорення проекту постанови НКРЕКП «Про схвалення Інвестиційної програми підприємства на 2019 рік».

3 червня 2019 року на виконання вимог Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень НКРЕКП, в залі засідань КВП КМР «Міськводоканал» за адресою м. Кам’янське, вулиця Широка 16, відбулися відкриті обговорення проекту рішення НКРЕКП, за місцем надання послуг КВП КМР «Міськводоканал».

                21 травня 2019 року Проект постанови НКРЕКП, разом із протоколом відкритого обговорення на 2019 рік та обґрунтованими матеріалами оприлюднений на офіційному веб-сайті НКРЕКП.

                Зауваження та пропозиції до оприлюднених матеріалів від фізичних та юридичних осіб, приймалися у письмовому та електронному вигляді до 31 травня 2019 року. Проект постанови НКРЕКП «Про схвалення Інвестиційної програми КВП КМР «Міськводоканал» оприлюднений на офіційному сайті підприємства. Зауважень пропозицій до оприлюднених матеріалів та заявок у відкритому обговоренні, в зазначений термін не надійшло.

                Інвестиційна програма на 2019 рік складається з наступних заходів.

Водопостачання.

1. Реконструкція водогону Д-600мм від водопровідної насосної станції по вул. Лохвицького 29, (майданчик№3) до вул. Казанська (ІІ пусковий комплекс).

Продовження реалізації даного проекту  є дуже актуальним, через достатній фізичний знос існуючого водогону. Як повідомлялось раніше, у 2017 році були розпочаті роботи за проектом, реалізовано І –й пусковий комплекс (замінено  772 м.п.). До Інвестиційної програми 2018 року було внесено захід з придбання ПЕ труб Ду=500мм -1065,55м.п., але захід не було виконано.

На сьогодні укладено договір підряду на виконання робіт, та в рамках довиконання заходів Інвестиційної програми 2018 року, з основного рахунку підприємства сплачено передоплату за матеріали ( у тому числі ПЕ труб Ду=500мм -1065,55м.п.). Після схвалення НКРЕКП Інвестиційної програми 2019 року планується завершити роботи за проектом та виконати  будівельно - монтажні  роботи ІІ – го пускового комплексу за рахунок амортизаційних відрахувань поточного року.

2. Заміна аварійних ділянок водопровідних мереж Кам`янське.

           Загальна протяжність мереж водопостачання  – 776,072 км.  За період експлуатації водоводів на деяких ділянках виявлена повна зношеність трубопроводів, що приводить до частих аварійних ситуацій із залученням аварійних бригад, спецтехніки та матеріалів.

              За рахунок коштів Інвестиційної програми на 2019 рік заплановано придбання ПЕ труби Ду=500мм протяжністю 367,77 м.п. для виконання капітального ремонту аварійної ділянки  водоводу від камери по вул. Казанська (р-н залізничного вокзалу) до перехрестя  вул. Дорожня - вул. Тверська господарським засобом. Цей захід є логічним подовженням відновлювальних  робіт по вул.Лохвицького.

      Даний захід дозволить зменшити витрати на аварійні та поточні ремонти, а також скорочення втрат питної води.

Водовідведення.

   На виконання  вимог Ліцензійних умов та згідно п.13.6.4 «Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України» (із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 302 від 27.11.2015), підприємством   у  2019 році заплановано три заходи з влаштування приладів технологічного обліку стічних вод, а саме:

1. Реалізація проекту «Влаштування вузла обліку на скидному колекторі комплексу з експлуатації очисних споруд каналізації правого берега за адресою: вул. Дорожня ,58, м. Кам`янське». (встановлення приладу обліку).

У 2017 році  згідно інвестиційної програми за рахунок амортизаційних відрахувань придбано ультразвуковий лічильник «Ергомера-125» в  комплекті. Через високу вартість та складність даних робіт, а саме : заміна фрагмента залізобетонної труби Ду=1500 мм на стальну, будівництво камери – захід внесено до Інвестиційної програми на 2019рік.

Ефект, що досягається завдяки впровадженню заходу, має виражений екологічний напрям, який дозволить поліпшити контроль кількості очищених стічних вод на скидах у р. Суха Сура.

2. Розробка проекту «Влаштування вузла обліку на скидному колекторі комплексу з експлуатації очисних споруд каналізації лівого берега за адресою: вул. Індустріальна, 30, м. Кам`янське».

На 2019 рік заплановано замовити проект та отримати експертний звіт.

3. Облаштування технологічними приладами обліку КНС№ 9,14,25,16,17 м. Кам`янське.

             У 2019 році, нашим підприємством, планується придбати прилади обліку на каналізаційні насосні станції №№ 9,14,15,16,17 та облаштувати технологічними приладами обліку зазначені каналізаційні насосні станції.

4. Заміна аварійних ділянок каналізаційних мереж м. Кам`янське.

                 За рахунок коштів Інвестиційної програми на 2019 рік заплановано придбання ПЕ труб для виконання капітальних ремонтів  на 2-х ділянках, а саме:

   –  заміна ділянки чавунного напірного каналізаційного колектору Ду =200мм, який пролягає від каналізаційної насосної станції №10 по вул. Кизлярська, 51-1  до комплексу з експлуатації очисних споруд каналізації правого  берега по вул. Дорожня,58 (від перехрестя вул. Ярославська та вул. Астраханська вздовж  вул. Цимлянський),   протяжністю 1000 м.п.               

– заміна ділянки сталевого каналізаційного напірного колектору Ду =900мм - 800мм на пластикову трубу Ду=630мм, який пролягає від каналізаційної насосної станції №2а по вул. Широка,16 до каналізаційної насосної станції №4 по вул. Алтайська,31б (в районі плавального басейну по пр. Аношкіна),  протяжністю 312 м.п

               Даний захід дозволить зменшити витрати на аварійні та поточні ремонти, а також на підвищення екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища. 

5. Розробка проекту «Технічне переоснащення каналізаційної насосної станції№13 із застосуванням сучасних насосних агрегатів за адресою: м. Кам`янське , вул. Харьківська,2.»

Каналізаційна насосна станція № 13 розташована за адресою: м. Кам’янське,     вул. Харківська, 2 виконана за типовим проектом та введена в експлуатацію в 1977р. Каналізаційна насосна станція № 13 – комплексна споруда, яка включає в себе механічне енергетичне обладнання, систему самопливних та напірних колекторів з  запірною та регулюючою арматурою. На теперішній час основне насосне обладнання перевищує свій середній термін експлуатації. За роки тривалої експлуатації (близько 20 років) в умовах агресивного середовища спостерігається знос до критичних розмірів проточних частин, вузлів та деталей насосних агрегатів. В зв’язку з цим значно знижується ККД насосного агрегату в цілому, експлуатація обладнання потребує збільшення витрат на його технологічне обслуговування.

           Перспективними заходами по зниженню витрат на транспортування стічних вод, а також вирішення проблеми з оновлення технічного стану насосного обладнання та зниження затрат на його експлуатацію - є заміна застарілого насосного обладнання  на нове, більш сучасне та менш енергоємне.

             На 2019 рік запланована розробка проекту на технічне переоснащення КНС №13 та проходження експертизи. 

Відкриті обговорення, проведені на засадах гласності та відкритості. В ході обговорення прийнято рішення щодо необхідності схвалення проекту постанови НКРЕКП Інвестиційної програми КВП КМР «Міськводоканал» на 2019 рік. Належним чином оформлений Протокол відкритого обговорення буде надісланий до НКРЕКП.

 

Протокол відкритого обговорення додається.