ПРО СТАН СПРАВ НА КВП КМР «МІСЬКВОДОКАНАЛ»

ПРО СТАН СПРАВ НА КВП КМР «МІСЬКВОДОКАНАЛ»

Важка економічна ситуація, у якій перебуває наше підприємство, викликана як внутрішніми, так і зовнішніми факторами.

Порівняно з жовтнем цього року, у зв’язку зі зниженням споживання води Дніпровським металургійним комбінатом, іншими підприємствами міста доходи «Міськводоканалу» зменшились більш, ніж на 1,3 млн. грн. Монетизація субсидій також позначилась на тому, що платежі від населення скоротились майже на 2 млн. грн. на місяць.

Знижується платоспроможність кам`янчан, які заборгували нашому підприємству за послуги  в цілому вже 110 млн. грн. Кожне четверте домогосподарство накопичило сталі борги. Ми змушені вдаватись до примусового відключення злісних неплатників, до судових позовів, стягнення коштів через управління юстиції. Всіма доступними заходами домагаємось  повернення коштів, необхідних нам для безперебійного забезпечення містян послугами водопостачання та водовідведення.

 

У цей час, коли дохідна частина зменшується, витратна частина під впливом зовнішніх факторів зростає. Так, з липня запрацювала нова модель ринку електроенергії, ціна на яку для водоканалів України та зокрема для нашого зросла на 25%, що не було враховано у тарифі на 2019 рік. Відтепер також постачальникам електроенергії треба платити наперед, авансом.

 

Особливість  зарадянських комунальних підприємств у тому, що вони переважно розраховані на велику потужність, яка часом перевищує потреби в рази. Для виправлення цього  стану потрібно модернізувати технологічне обладнання. Така спроба на підприємстві була у 2005 р., коли воно мало змогу отримати кредит МБРР у сумі 24 млн. доларів. Але тоді через багато факторів досягнуті угоди було розірвано. Як бачимо тепер, це негативно позначилось на стані справ.

 

Адміністрація вдячна  кожному працівнику  з майже тисячного колективу «Міськводоканалу» за громадянську позицію для підтримки підприємства. Ми знаємо як нелегко багатьом давався цей вибір – погодитись на тижневу неоплачувану відпустку. Та завдяки цьому водоканал отримав можливість направити вкрай необхідні кошти на розрахунки за енергоносії.