ПОЗОВНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА ЗА 2019 РІК

ПОЗОВНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА ЗА 2019 РІК

Наразі поточні борги населення міста за водопостачання та водовідведення складають близько 140 млн.грн, що дорівнює піврічному бюджету підприємства. Ці кошти не надійшли до підприємства від боржників.

Звісно якась частина заплатить згодом, але є злісні боржники – які вважають за необхідне користуватися водою – безкоштовно. Боржники ігнорують попередження про борги та не вживають жодних заходів щодо  погашення значної заборгованості за отримані послуги.

Згідно законодавству України – споживачі повинні вносити плату за комунальні послуги щомісяця до 20 числа наступного за звітним місяцем.

Проте, деякі споживачі не сплачують за спожиті послугу централізованого постачання та централізованого водовідведення роками.

Тому КП «Кам’янський водоканал» ДОР звертається з позовами до суду по стягнення боргу.

Так у 2019 році підприємство направило близько 2000 позовів проти злісних боржників. Наразі більша частина з них задовільнена та передана до виконавчої служби.

Через позови до боржників у 2019 році, за допомогою виконавчої служби, підприємство поверне близько 10 млн. гривень.

Також у разі пред'явлення позову, боржнику доведеться сплатити крім заборгованості за спожиті послуги ще й додаткові нарахування (судовий збір, інфляційні нарахування, 3% річних як додаткова плата за користування чужими коштами), які ще збільшують суму боргу.

Згідно з примусовим виконанням зазначених рішень суду, органами Державної виконавчої служби та приватними виконавцями на грошові кошти в банківських установах, на рухоме (автомобіль) і нерухоме майно боржника накладається арешт. А боржників додають у категорію невиїзних з території України.

Не ставайте злісними боржниками – своєчасно розраховуйтесь за спожиті послуги водопостачання та водовідведення!

Розповісти: