Робота інспекції з контролю за водокористуванням.

Робота інспекції з контролю за водокористуванням.

Основні обов'язки інспекції з контролю за водокористуванням - виявлення та припинення порушень правил водокористування. Серед яких:

- перевірка виконання умов договору споживачами;

- виявлення понадлімітних витрат питної води і стоків;

- проведення рейдів по виявленню розкрадання питної води, оформлення фактів порушень;

- тощо.

Співробітники інспекції зазначають, що левову частку всіх порушень становлять несанкціоновані підключення до водопроводу і каналізації, незаконні втручання в роботу водомірів. Тільки за перші місяці року виявлено близько 40 несанкціонованих врізок в системи водопостачання та водовідведення. Найбільша частина порушень припадає на приватний сектор.

До таких абонентів застосовуються штрафні санкції та донарахування за незаконно отримані послуги. Також абоненту обмежують надання послуг до моменту узаконення мереж водопостачання і укладення договору.

27.04.2021 року були проведені рейди в селищі Карнаухівка та Романкове. Бригади підприємства обмежили водопостачання мешканцям, які мали несанкціоновані підключення. На них подані заяви до поліції, згідно статті 188 – 1 ККУ, яка передбачає покарання за крадіжку води у вигляді штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Фахівці запевняють, що самовільне втручання в систему може привести до порушення її параметрів або навіть аварії, зниження тиску і напору води. Щоб убезпечити себе від негативних наслідків, інспекція звертається до городян з проханням повідомляти про випадки несанкціонованих підключень до водоводу або каналізаційних мереж за телефонами колл-центру (067)633-18-98 (дніпровський), (067)633-78-91 (заводський), (067)986-55-25 (південний) або гарячої лінії: (067) 561-73-50.

Розповісти: