Самовільне підключитися до мереж водовідведення

Самовільне підключитися до мереж водовідведення

З початку 2021 року, КП «Кам’янський водоканал» ДОР» розпочато проведення інвентаризації особових рахунків своїх абонентів, роботу з виявлення фактів самовільного безоблікового водокористування, а також перевірку наявності у споживачів необхідної технічної документації.

Інспекцією виявлено, що деякі мешканці (споживачі) дозволили собі самовільно підключитися до мереж водовідведення, чим завдають істотної матеріальної шкоди підприємству. Такі випадки виявлено по вулиці О.Сокола.

У травні поточного року за результатами таких обстежень складено відповідні акти та притягнуто винних осіб до відповідальності.

Забороняється

Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 за № 190 (надалі – Правилами), чітко визначено, які підключення вважаються безобліковими та які штрафні санкції за це передбачено.

Таким чином, водокористування вважається безобліковим, якщо споживач самовільно приєднався до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення або самовільно користується ними.

Відповідно до вимог Правил, самовільне приєднання до діючої системи комунального водопостачання й каналізації заборонено.

Також забороняється будь-яке самовільне приєднання об'єктів водоспоживання (у т.ч. будинків) до діючих систем централізованого водопостачання та водовідведення, включаючи приєднання до мереж інших споживачів.

Порядок приєднання

Правилами передбачено, що для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення замовнику (споживачу) необхідно отримати технічні умови та виготовити робочий проект.

З метою запобігання настанню негативних наслідків за порушення вимог Правил щодо незаконного приєднання до мереж водопостачання чи водовідведення, перш за все, необхідно звернутися із заявою про отримання технічних умов.

КП «Кам’янський водоканал» ДОР» застерігає своїх споживачів від самовільного приєднання до водопровідно-каналізаційних мереж, адже своїми діями Ви завдаєте збитків підприємству, яке є комунальною власністю (тобто власністю громади), та в такий спосіб створюєте передумови для погіршення загального стану водопостачання, що становить загрозу для суспільних інтересів у цілому.

Підприємство закликає, як приватних осіб, так і підприємців, які свого часу самовільно підключилися до міських мереж водопостачання та водовідведення та не мають особового рахунку, з метою уникнення сплати значних штрафних санкцій врегулювати свої відносини з підприємством належним чином, звернувшись у виробничо-технічний відділ.

Розповісти: