Щодо питання пільги та субсидії

Щодо питання пільги та субсидії

 У разі відсутності квартирних приладів обліку холодної води, нарахування плати за  користування послугами з централізованого постачання холодної води інвалідам війни та членам їх сімей, на яких відповідно до законодавства поширюються пільги, здійснюється виконавцями/виробниками такої послуги згідно із соціальними нормативами.

 Для користування послугами  з централізованого постачання холодної води- 2 куб.метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 3,6 куб.метри на одну особу на місяць за відсутності постачання гарячої води.

  {Абзац перший підпункту 2 пункту 3 із змінами внесеними згідно з Постановою КМ №1176 від 27.12.2018.}

В разі перерви у наданні послуг з централізованого постачання гарячої води (більш як на 14 діб) в установленому законом порядку-3.6 куб.метри холодної води на одну особу на місяць.  

  {Підпункт 2 пункту 3 доповнено новим абзацом згідно  із Постановою КМ №1176 від27.12.2018} 

    Ця постанова набирає чинності з 1жовтня 2019 року. 

ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ, ЯКІ МАЮТЬ ПІЛЬГИ

Звертаємо увагу на зміну порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Починаючи з жовтня 2019 року відповідно до Закону України від 09.11.17 №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» пільга надається у грошовій формі.

Розраховані органами соціального захисту населення суми пільг перераховуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма).

Пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата буде здійснюватися у готівковій формі у заначений у заяві спосіб (банк або пошта).

У зв’язку з цим платіж за послугу нараховується у повному обсязі, без врахування знижки, яка надається пільговику.

У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перераховує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).

Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року. У такому разі рекомендуємо звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донарахована в наступному місяці.

Щодо надання з 01.10.2019 пільг на оплату житло-коммунальних послуг у грошовій формі

Міністерство розвитку громад на територій України інформує,що з 01.10.2019 набрав чинності Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі затверджений постанеовою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №373 "Деякі питання надання житлових субсідій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій  формі" (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 807) (далі-Порядок)

Згідно із Порядком змінюється механізм надання та розрахунку громадянам пільг на оплату житлово-комунальних послуг, внесків за постановлення,обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та теплової енергії витрат з управлінням багатоквартирним будинків (для громадян, що проживають у будинках, де створено об єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельні (житлові) кооперативи (далі-об`єднання). 

Таким чином, за новим механізмом пільги на оплату житлово-комунальних послуг, на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлівкомерційного обліку води та теплової енергії, на відшкодування витрат з управління багатоквартирним будинком, розраховуватимуться структурними підрозділами з питань соціального захистунаселення, а не управителями багатоквартирних будинків, виконавцями комунальних послуг, об`єднаннями.  Відповідно до вимог Порядку виплата розрахованої суми пільги здійснюється за двома механізмами:  

  у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ "Ощадбанк" на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ "Ощадбанк" договору з подальшим переказом коштів на рахунки управителів, об`єднань (крім виплат на управління багатоквартирним будинком), виконавців комунальних послуг:

  Перерахування коштів з рахунка для виплати пільг на рахунки управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг здійснюється АТ "Ощадбанк" впослідовності визначений пунктом 12 Порядку:

  у грошовій готівковій формі  -шляхом перерахування структурним підрозділом з  питань соціального захисту населення коштів на рахунок пільговіка, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об`єкти АТ "Укрпошта".

Пунктом 7 Порядку передбачено,що пільговіки, яким надається пільга у грошовій формі, зобов`язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої АТ "Ощадбанк", управителям об`єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої  таким пільговікам готівкою.

 Отже, при наданні пільг у грошовій формі (готівковій чи безготівковій формі) управителі, виконавці  комунальних послуг нараховують повну плату за спожиті житлово-комунальні послуги, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку ( за їх наявності) - без урахування розміру пільг.

 У разі отримання  від виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць   ( на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків-платежів), сума якої перевищує 20 неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян, упільговіків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалюваного (неопалюваного) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі (пункт 7 Порядку)

 Враховуючи вишенаведене, у зв`язку із запровадженням  механізму надання пільг у грошовій формі:

    - підприємства, що надають житлово-комунальні послуги, здійснюють повне  нарахування пільговікам  за спожити житлово-комунальні послуги, атакож внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (за їх наявності) у платіжних документах (без відображення розміру пільги) починаючи з листопада 2019 року (за жовтень).

 Положення про порядок призначення житлових субсідій в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. №807.

 Пункт 3.   Житлова субсидія  - є безповоротною адресною, державною, соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, що  проживають в житлових приміщеннях ( будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати  на управління багатоквартирним будинком. Суми призначеної, але не виплаченої у зв`язку із смертю одержувача житлової субсидії виплачується одному з членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалакся субсидія. Отримання житлових субсидій не пов`язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.