За несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг нараховується пеня

За несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг нараховується пеня

В Україні вступила в дію нова редакція закону "Про житлово-комунальні послуги". З 01 травня буде нараховуватися пеня за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. Закон мав набрати чинності 10 червня 2018 року, проте Рада частково відстрочила введення в дію до 1 травня 2019 року. Про це сказано в урядовій газеті "Голос України".

У разі несвоєчасного здійснення платежів за послуги централізованого водопостачання та водовідведення споживач зобов'язаний сплатити пеню в розмірі не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем ​​кінцевого терміну внесення плати за послуги.

При цьому пеня не нараховуватиметься за умови заборгованості держави перед споживачем за надані пільги та субсидії та / або при заборгованості роботодавця перед споживачем за зарплатою. Пеня буде нараховуватися тільки на борги, що виникли з 1 травня. У новій редакції закону передбачена можливість для жителів багатоквартирних будинків укладати колективні договори з виконавцем комунальних послуг.

У разі укладення індивідуального договору споживач буде оплачувати виконавцю послуги абонентську плату. Співвласники багатоквартирних будинків (незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком) протягом одного року повинні прийняти рішення про моделі організації договірних відносин з виконавцем послуг централізованого водопостачання та водовідведення.