Поверка водолічильників

Повірку лічильників води, що є власністю фізичних осіб,

КВП ДМР «Міськводоканал» має проводити за свій рахунок

 

Відповідно п.4 статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VII який діє з 01.01.2016, - Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки, що є власністю фізичних осіб, що перебувають в експлуатації, здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, покладається на суб'єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Починаючи з 02.08.2016 року, періодична повірка засобів вимірювальної техніки, для фізичних осіб, проводиться за рахунок тарифів на водопостачання.

Повірка лічильників води без демонтажу

 

        Підійшов термін повірки водоміра - тоді ми йдемо до Вас. Роботи з повірки водолічильників на дому, які перебувають в експлуатації у населення багатоквартирного сектору, вже успішно проводяться з початку цього року – відтепер лічильник води можливо повірити просто в квартирі впродовж 30-ти хвилин, уникнувши його демонтажу, транспортування та необхідності пломбування й повторного встановлення. Це стало можливим завдяки новому прибору – компактній мобільній проливній установці.

Споживачі, які пройшли перевірку на дому, гідно змогли відчути комфортність такого виду послуг, що надаються комунальним підприємством КВП ДМР «Міськводоканал».

 

Як проходить повірка.

Для проходження повірки водолічильника Споживачу не потрібно звертатися до служби збуту КВП ДМР «Міськводоканал». Коли настає час проходження держповірки, Споживача заздалегідь сповіщають та призначають дату та час повірки. Далі на його адресу приходять представник Міськводоканалу – контролер, та представник організації – яка проводить держповірку водолічильника.

Повірка водолічильника проводиться мобільним обладнанням – це переносна установка для повірки лічильників води без його зняття та демонтажу, вона розроблена та акредитована в Україні і зовні нагадує валізку: в складі - еталонного ультразвукового лічильника води. відеофіксатора та ноутбука.

 

Повірка лічильників включає наступні етапи:

1. Установка відеофіксатора над рахунковим механізмом головки лічильника.

2.  Підключення установки до трубопроводу (до крана або душового шлангу).

3.  Відкриття крану для пропускання-протоки води через систему на рівнях від мінімального до максимального.

4.  Запис інформації з відео фіксатора та еталонного ультразвукового лічильника у вигляді зашифрованого файлу.

5. Передача файлу державному повірникові.

6. Розшифровка та аналіз інформації.

7. Видача акту обстеження або довідки про непридатність лічильника.

 

В тому випадку, якщо за результатами вимірювання прилад обліку не пройшов повірку, такий водолічильник замінюється на новий за рахунок виробника послуг.

 

Повірка лічильників не здійснюється: при порушенні цілісності пломбування приладу обліку держповірника, пошкодження корпусу лічильника, несправному сантехнічному обладнанні в квартирі, а також при  запотіванні чи залитті лічильника.

Обмеження доступу до приладу обліку може значно ускладнити або унеможливити його локальну повірку.