ЗАКОНИ ПОЧИНАЮТЬ ДІЯТИ

ЗАКОНИ ПОЧИНАЮТЬ ДІЯТИ

Про комерційний облік водопостачання багатоквартирних будинків.

Згідно закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», нагадуємо, що всі будівлі міста повинні бути обладнані вузлами комерційного обліку (будинкові засоби обліку) питної води, які забезпечуватимуть загальний облік водоспоживання багатоквартирного будинку.

Показники будинкових (комерційних) засобів обліку будуть враховуватись при формуванні рахунків на оплату послуг централізованого водопостачання та водовідведення.

Розподіл обсягів між споживачами виконуватиметься у відповідності до пункту 3, статті 10 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Зазначений Закон передбачає право власників (співвласників) будівлі на самостійне обладнання водопровідних вводів вузлами комерційного обліку. Тобто, власники обиратимуть місце закупівлі та фахівців, які виконають монтажні роботи вузла обліку.

В разі, якщо власники (співвласники) будівлі не виконають роботи самостійно, Закон передбачає, що оператор зовнішніх інженерних мереж (тобто КВП КМР «Міськводоканал») здійснить закупівлю та монтаж вузлів комерційного обліку за рахунок підприємства з подальшим відшкодуванням власниками вартості виконаного комплексу робіт.

Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» таке відшкодування передбачене у вигляді внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку. Розмір внесків за встановлення комерційних вузлів обліку визначатиметься окремо для кожної будівлі. Сплата внесків буде розстрочена на строк до п’яти років.

На виконання вимог Закону підприємством, не менш як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку, буде повідомлено власника (співвласників) будівлі про намір встановити такий вузол.

Власник (співвласники) будівлі в свою чергу має повідомити підприємство про:

  • згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих підприємством умовах;
  • намір погодити з підприємством відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку;
  • намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку.

Нагадуємо, що в разі самостійного встановлення вузлів обліку власником (співвласниками) будівлі внески таким споживачам не нараховуватимуться.

В разі якщо протягом двох місяців з дня отримання повідомлення власник (співвласники) будівлі не повідомить підприємство про свої наміри, оснащення будівлі вузлами комерційного обліку буде здійснено підприємством.

Міськводоканал планує розпочати встановлення вузлів комерційного обліку з 01 липня 2019 року

 

Зміни в утворенні ціни на послуги централізованого водопостачання та водовідведення багатоквартирних будинків

З 1 травня 2019 року вводяться в дію норми Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII, які передбачають певні зміни в утворенні ціни на послуги централізованого водопостачання та водовідведення.

З введенням в дію Закону плата для мешканців буде складатись з:

  • плати за послугу з централізованого водопостачання та водовідведення, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства - нараховується КВП КМР «Міськводоканалом» згідно постанови НКРЕКП;
  • плати за обслуговування, поточний ремонт внутрішньобудинкових лічильників багатоквартирного будинку, що визначається договором між виконавцем та співвласниками – нараховується КВП КМР «Міськводоканалом» або іншою обслуговуючою компанією;
  • плати за абонентське обслуговування - нараховується КВП КМР «Міськводоканалом» згідно рішення Кам’янської міської ради;

Згідно статті 1, пункту 11 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»

  • плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а у випадках, визначених цим Законом, також і витрати на обслуговування приладів — розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку.

Розмір плати за абонентське обслуговування не буде перевищувати граничного розміру плати, який встановлюватиме Кабінет Міністрів України у розрахунку на одного абонента.

Отже, абонентська плата стягується щомісячно (незалежно від того, користувалися послугою чи ні) і в фіксованому розмірі.

 

Пеня за борги

Українцям доведеться сплачувати пеню за несвоєчасну оплату платежів за житлово-комунальні послуги. Відповідна норма, яка міститься в новій редакції закону «Про житлово-комунальні послуги», набула чинності 01.05.2019р.

 У разі несвоєчасного здійснення комунальних платежів споживачам доведеться платити пеню за кожен день прострочення. При цьому загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

 Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем кінцевого терміну внесення плати за житлово-комунальні послуги. При цьому пеня не нараховуватиметься за умови заборгованості держави перед споживачем за надані пільги та субсидії, а також при заборгованості роботодавця перед споживачем із зарплати. Пеня буде нараховуватися тільки на борги, що виникли після 1 травня 2019 р.

 У разі непогашення заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження, комунальні служби зможуть обмежити надання комунальної послуги (окрім електроенергії та газу).

Так, розмір пені складе до 0,01% за кожен день прострочення. Наприклад, якщо не платити 60 днів, сума боргу збільшиться на 0,6%.

Як будуть нараховувати пеню:

  • за кожен день, починаючи з 20-го числа;
  • якщо держава не виділила субсидію, а вона покладена, пеню налічувати не будуть;
  • постачальник сам налічуватиме розмір пені;
  • загальний розмір пені повинен становити не більше 100% боргу.

 На зміни у законодавстві слід звернути увагу камянчанам, котрі, в першу чергу, взагалі не сплачують комунальних послуг, а також тим, хто систематично сплачує пізніше зазначеного терміну.

 Будь ласка, дотримуйтесь закону та вчасно оплачуйте послуги водопостачання та водовідведення. Адже вчасна оплата зі сторони споживачів – це не лише подача води, а й заміна мереж, чистка стоків тощо.