Щодо поливу прибудинкової території багатоквартирних будинків

Щодо поливу прибудинкової території багатоквартирних будинків

З початком поливного сезону, який починається 01 травня і закінчується 31 серпня, з'являється бажання, а іноді і гостра необхідність жителів багатоквартирних будинків поливати зелені насадження та газони на прибудинковій території, використовуючи для цього холодну воду з внутрішньобудинкової системи водопостачання.

У більшості будинків у підвалах раніше були запроектовані окремі відгалуження від водогону для поливальних цілей. Зараз облік став обов’язковим, лічильники потрібно ставити всюди, але раніше деякі ЖЕКи вирішили зекономити: полив відрізали і запломбували. Немає води – менше роботи. Щоденно мешканці звертаються з питанням, щоб полив повернути.

Таким чином, зараз можливі 3 ситуації для багатоквартирних будинків.

Перша: у будинку є відгалуження на полив і на ньому є лічильник. Отже, э можливість поливу клумб і газонів. І що важливо – на цьому лічильнику для поливу оплачується тільки водопостачання, без водовідведення.

Друга ситуація: відгалуження на полив відрізане та опломбоване. У цьому випадку потрібно встановлювати лічильник, відновлювати відгалуження і оформляти його в додатковому договорі. Ці питання мають вирішуватися між мешканцями будинку та водоканалом.

Третя: у проекті будинку не було передбачено відгалуження на полив. Це найскладніше, тому що треба монтаж відгалуження і реєстрація та встановлення лічильника для взяття його на облік, оформлення договору.

Звертаємо увагу абонентів, які користуються водою для поливу прибудинковою територією багатоквартирних будинків, що до складу діючого тарифу на утримання будинку та прибудинкової території не включено затрати на полив для особистого користування мешканців будинку. У даному випадку питна вода використовується безобліково та безоплатно, що є порушенням діючого законодавства.

КП «Кам’янський водоканал» ДОР» наполегливо рекомендує всім жителям міста встановлювати прилади обліку і сплачувати лише за фактично спожиту холодну воду. Як на додатковий вид водокористування пільги на полив не розповсюджуються. У разі зміни благоустрою у присадибній ділянці (розміру поливної площі, площі теплиць тощо) та кількості мешканців, споживачі зобов’язані у місячний термін з’явитися до водоканалу для звірки та перерахунку кількості спожитої води.

Нагадуємо, що користуватися водою без лічильника для поливу прибудинкових територій багатоквартирних будинків - заборонено.