Всі колодязі Міськводоканалу знаходяться під строгим контролем
Питання відкритих колодязів - один з найбільш актуальних. Жителі міста турбуються не тільки про поламані, але і про зовсім відсутні кришки на колодязях. Найчастіше їх крадуть і здають в пункти прийому металу. Як діяти в ситуації, що склалася, щоб уникнути нещасних випадків, які можуть статися? Майже у кожного колодязя в Кам'янському є свій власник. Серед них: «Укртелеком»; «Міськводоканал»; «Тепломережі»; «Міськгаз»; «Дніпрообленерго»; ЖКГ та «Дорожник».
За подробицями про стан колодязів, що належать КВП КМР «Міськводоканал», ми звернулися до начальника аварійно-диспетчерського відділу підприємства Світлані Токаренко. Начальник розповіла, що заявки про відкриті колодязі надходять на підприємство з різних джерел - від абонентів «Міськводоканалу», з Єдиної диспетчерської служби і навіть з соціальних мереж інтернету. Диспетчер фіксує заявку в оперативному журналі, і далі видає майстру наряд на виконання роботи. В цей же день працівник «Міськводоканалу» обов'язково приїжджає на місце відкритого люка, щоб ліквідувати небезпечну ситуацію. У самий найближчий час відкриті колодязі накривають - залізобетонної, полімерної, чавунної або металевої кришками. Від надходження заявки до її виконання проходить не більше двох днів. У кожного виду кришки існує певний термін експлуатації. Розкрадання і пошкодження кришок не передбачено в експлуатаційному терміні. Внаслідок таких ситуацій Міськводоканал несе значні матеріальні збитки, а так як власних коштів на такі потреби часом не вистачає, керівництво підприємства змушене звертатися за виділенням фінансування до міської влади. На балансі міськводоканалу числиться понад 20 тисяч колодязів, але тільки за останній місяць силами Міськводоканалу було накрито 94 колодязя. Це велика цифра і пристойна витратна частина, яка лягає на плечі підприємства.
Технік з експлуатації мереж водопроводу та каналізації Міськводоканалу Денис Карапиш розповів про графіки обходів колодязів і роботі обхідників підприємства. Місто схематично розділено на так звані «планшети» у вигляді карт, на яких позначені водопровідні та каналізаційні мережі. По місту працюють п'ять бригад обхідників - всього 10 чоловік, які протягом місяця повинні перевірити всі криниці міста на наявність кришок та їх цілісність. Обхідникам видається наряд маршруту та дефектна відомість, яку вони заповнюють за результатами обходу. За день працівники можуть обслужити від 5 до 15 планшетів, в залежності від кількості колодязів на мапі. Якщо обхідник знаходить поломку, то заявка передається майстру. Якщо ж виявляється розкрадання кришки колодязя, то такий факт обов'язково повинна зафіксувати поліція. Після чого технік складає акт і передає в юридичний відділ.
Генеральний директор КВП КМР «Міськводоканал» Кирило Геннадійович Савченко звернувся до всіх жителів міста з проханням проявляти пильність до відкритих колодязів на вулицях міста, і при виявленні таких відразу ж передавати інформацію або безпосередньо на підприємство, або в ЄДС - єдину чергово-диспетчерську службу яка в свою чергу передасть інформацію ремонтним службам, які будуть намагатися в максимально короткі терміни усунути цю загрозу. А якщо у вас є яка-небудь інформація про осіб, причетних до крадіжки кришок колодязів або інший комунальної власності, просимо повідомляти про це за телефоном 102. Тільки так ви зможете захистити себе і свою сім'ю від зловмисників, для яких гроші важливіше, ніж безпека ваша і ваших близьких.Не залишайтеся байдужими, допоможіть захистити жителів міста. Давайте разом зробимо наше місто безпечнішим!
Телефон гарячої лінії Міськводоканалу: 067 561-73-50; Заводський район: 55-42-04, 55-42-05, 55-42-06, 067-633-78-91; Дніпровський район: 55-42-03; Південний район: 55-42-07, 067-986-55-25
Телефон ЄДС: 067-000-15-46 та 067-010-15-46 міський 15-46