В селищі Романкове запущена в дію нова водопостачальна насосна станція

В селищі Романкове запущена в дію нова водопостачальна насосна станція

       Жителі селища Романкове та «55-го блочка» десятки років були позбавлені нормального водопостачання і відчували постійні перебої з доступом до питної води через низький тиск. Особливо гостро ця проблема відчувалася в літній період. Керуючись думкою фахівців, що вирішити дану проблему обмежившись лише заміною труб, було б малоефективним, була поставлена задача вирішити питання комплексно. Для вирішення цієї проблеми був розроблений проект «Реконструкція системи водопостачання селища Романкове та 55 блочка», який передбачає будівництво водопровідної насосної станції по вул. Громадянської, будівництво електричної підстанції та заміна чотирьох ділянок центральних магістральних водопровідних мереж на нові, пластикові більшого діаметра. Перша ділянка - від вул. Громадянської до вул. Залізняка, другий - проходить по вул. Залізняка, третій - триває по вул. Залізняка, четвертий - по вул. Таманської.
       Про реалізацію проекту «Реконструкція системи водопостачання селища Романкове та 55 блочка» розповів технічний директор КВП КМР «Міськводоканал» Олександр Іванович Яровий. 10 червня була введена в експлуатацію автоматизована насосна станція по вулиці Гастело в селищі Романоково. Запуск проводився спільно з підрядниками та наладчиками німецької фірми «Grundfos». Після здійснення необхідної налагодження, в подальшому автоматична система буде функціонувати без участі людини. Автоматизована система управління насосною станцією забезпечить безперебійну роботу її енергетичного обладнання, повністю усуне можливість виникнення гідравлічних ударів в мережах водопостачання, що мінімізує аварійні ситуації та стабілізує тиск в трубопроводі. Все це в комплексі забезпечить стабільну роботу водопровідної насосної станції і якісне водопостачання споживачів.
       Як розповів Яровий А.І., замовником проекту модернізації водопостачання виступив департамент ЖКГ, а реалізований він став завдяки обласному фінансуванню.
На сьогоднішній день насосна станція працює в тестовому режимі і повністю підтримує необхідний тиск в централізованому водогоні. В даний момент фахівцями проводиться моніторинг показників вимірювальних приладів та визначення, до якого показника потрібно збільшувати тиск, щоб жителі селища Романкове та 55 блочка побачили позитивний результат. За словами технічного директора, вже на наступний день жителі вулиці Закарпатська та 2-го провулку Чугуївський відзначили поліпшення тиску води і впевнені, що після запуску нової насосної станції в селищі Романкове більше не буде перебоїв у водопостачанні.

Розповісти: