Інтерв'ю генерального директора КВП КМР «Міськводоканал» Плахотнік О.О. газеті «Кстати +»

Інтерв'ю генерального директора КВП КМР «Міськводоканал» Плахотнік О.О. газеті «Кстати +»

Всього кілька тижнів минуло з моменту призначення на посаду Генерального директора комунального виробничого підприємства Кам'янського міської ради «Міськводоканал» Олександра Плахотніка. Як сьогодні йому працюється, дізнавався кореспондент газети «Кстати+».

- Олександр Олегович, добрий день! Відразу ж після Вашого призначення по Кам’янському почали роздуватися чутки про те, що нібито «Дніпрообленерго» ось-ось відключить водопостачання міста через астрономічні борги ...

- Доброго дня! Проблем на «Міськводоканалі» дійсно накопичилося чимало, причому як з об'єктивних, так і з суб'єктивних причин. Раз вже Ви почали з «Дніпрообленерго», розповім докладніше. У нас дійсно склалися напружені відносини з енергетиками через те, що підприємство накопичило серйозну суму боргу за спожиту електроенергію.

- Але ж був Меморандум між облдержадміністрацією, міськими головами міст, «Дніпрообленерго» та «Міськводоканалу» про те, що електроенергія відключатися не буде?

- Так, такий Меморандум дійсно був. Але він стосувався старих боргів - «Міськводоканал» їх поступово погашає, а енергетики нас не відключають та не нараховують пеню. Наше підприємство справно платило старі борги відповідно до цієї домовленості. А тут мова йде про поточні платежі, які останнім часом не сплачувались близько року, звідси і борги. Зараз ми ведемо переговори з енергетиками, досягнутий певний компроміс, так що, думаю, загроза відключення Кам’янського від води минула. Тут я б хотів подякувати особисто мера - Андрій Леонідович Білоусов постійно тримає на контролі ситуацію з водопостачанням та підключається до вирішення наших проблем.

Звичайно, на фінансовий стан «Міськводоканалу» вплинула ситуація в місті в цілому, зокрема, зупинка ДМК. По-перше, комбінат - наш найбільший споживач і платник, по-друге, перестали отримувати гроші працівники ДМК - і відразу різко зменшилася платоспроможність усіх наших споживачів: малого та середнього бізнесу, а також населення. Звідси і наші труднощі.

- Також була інформація про борги перед Аульським водоводом, через що, знову ж таки, були погрози відключення води ...

- З Аульским водоводом ми також ведемо постійні переговори, на сьогоднішній день проблем з цим підприємством у нас немає.

- І ще про борги. Говорили, що Ви прийняли підприємство з боргами по заробітній платі ...
- Борги були, вони становили трохи більше місяця. На сьогоднішній день ми повністю розрахувалися з ними, зарплата нині виплачується згідно колективного договору та графіка, тобто ми увійшли в нормальний ритм виплат. Я взагалі вважаю, що допускати борги із зарплати неприпустимо, тому регулярна виплата получки та авансу - це один з наших пріоритетів.

- На жаль, дуже часто ми бачимо на території міста аварійні бригади «Міськводоканалу» і потоки води. Аварійність виросла?

- А чого ж Ви хотіли? Водним комунікаціям Кам’янського від 40 до 50 років, є і ще більш старі. Є загальновідома комунальна істина - комунікація служить не більше 25 років, потім її або треба міняти, або капітально ремонтувати. На жаль, цього не робилося.

Поряд з цим об'єктивним фактором є і чисто суб'єктивний. Я не згоден з рішенням колишнього менеджменту «Міськводоканалу» скоротити кількість ремонтних бригад. При нинішньому стані водних комунікацій такий крок призвів до того, що люди працюють, що називається, «на розрив», аварійники просто не встигають швидко ліквідувати всі пориви.

Так само я не згоден з рішенням «попередників» скоротити і електриків 6-го розряду - підприємство залишилося без фахівців, ті, хто зараз працює, можуть хіба що лампочку вкрутити або розетку поміняти. Так що будемо повертати фахівців на «Міськводоканал».

- Олександр Олегович, що Ви і Ваша команда вже намітили зробити, щоб виправити ситуацію?

- Почнемо поступову заміну водних магістралей на пластикові. Так, це важко, це дорого, це справа не одного дня чи року, але робити це треба, інакше прийде момент, коли латання поривів не врятує ситуацію. Також зараз активно опрацьовуємо питання щодо впровадження енергозберігаючих технологій та застосування альтернативних джерел енергії. Звичайно, будемо залучати закордонні інвестиції. Наші починання підтримує міська влада: мер Андрій Білоусов, та депутати міської ради, я впевнений, що разом ми подолаємо накопичені труднощі. Знаєте, я не хочу кивати на «попередників», але проблеми є, і вирішити ми їх зможемо тільки спільними зусиллями. Ще раз хочу подякувати особисто мера Андрія Білоусова, та його першого заступника Олександра Чернишова, депутатський корпус Каменського за розуміння наших проблем та допомогу в роботі стратегічного підприємства міста.

- Хочу звернутися до всіх кам’янчан - споживачам наших послуг. - Будь ласка, платіть за послуги водопостачання та водовідведення! Адже абонентська плата - це єдине джерело доходу «Міськводоканалу». Якщо не буде платежів - нам нема за що буде не те щоб проводити модернізацію, але за покупну воду та електроенергію не в змозі розрахуватися! А до чого може привести наше безгрошів'я, ми вже говорили на початку статті. Сьогодні від кожного платника Кам'янського залежить, чи буде у нас в кранах вода чи ні. Вода в крані - це ж не тільки благо цивілізації, це - товар, і відпускати його безкоштовно ніхто не має можливості!