У Кам'янському знайшли альтернативу вугіллю і газу
У Кам'янському завершується розробка унікальної технології отримання альтернативного виду палива.
Її розробили фахівці Фонду водоочисних технологій України та Дніпровського державного технічного університету. Суть ноу-хау - у використанні мулу, який виходить з відходів людської життєдіяльності. Ці відходи доставляються каналізаційними трубами Міськводоканалу на спеціальні майданчики для зберігання мулу, в Кам'янському такі є на правому та лівому березі. За допомогою спеціальних хімічних препаратів з мулу забирається специфічний неприємний запах та волога, після чого залишається горюча речовина. Цю речовину планується формувати в палети та використовувати як паливо для твердопаливних котлів. Є і ще один варіант - отриману речовину спалювати в газогенераторах та отримувати біогаз, який стане реальною заміною дорогому природному. Якщо використовувати ці напрацювання в промислових масштабах, то можна вирішити питання обігріву та постачання електроенергії на житлові масиви Кам’янського.
Крім того, застосування цієї технології дозволить вирішити екологічну проблему - вивільнити величезні території, які займають сховища мулу (наприклад, в Україні мулом зайняті площі, рівні декільком Норвегій).
Сьогодні розробники представили технологію генеральному директору «Міськводоканалу» Олександру Плахотніку. У своєрідній презентації брали участь також ректор ДДТУ Олександр Коробочка та перший заступник генерального директора «Міськводоканалу» Наталія Лисак.
Особливий інтерес викликав момент спалювання газу, отриманого з мулу. Плахотнік цікавився не тільки екологічними, а й економічними питаннями - яка вартість створення такої установки, яка собівартість твердого палива та скрапленого газу і так далі. Прийнято рішення, що розробники підготують всі цифри.
- Ми чекаємо від авторів технології комерційну пропозицію, яку обов'язково вивчимо. Якщо цифри нас влаштують, то будемо для початку вирішувати питання постачання теплом і електроенергією об'єктів Міськводоканалу, що дозволить поліпшити економіку підприємства. Будемо залучати під енергетичні проекти інвестиції. До слова, ми також вивчаємо можливості використання сонячної та вітряної енергетики, - підвів підсумки сьогоднішньої презентації Олександр Плахотнік.
Матеріали надані сайтом www.kstati.dp.ua