55 років спортивного плавання майстра з експлуатації мереж каналізації
Щаслива та людина, у якої з дитинства, знаходиться цікава справа, яка згодом визначає всю її подальшу долю, формуючи характер і особистість. Перші уроки плавання Микола Шуляк розпочав постигати в басейні «Дельфін» в далекому 1964 році, одночасно із вивченням абетки, навчаючись у першому класі дніпродзержинської середньої загальноосвітньої школи №36. Басейн «Дельфін», розташований по вул. Союзній (нині Воробйова), впродовж не одного десятиліття став своєрідною кузнею кращих пловців Дніпропетровщини. Заняття спортивним плаванням в дитинстві в цьому невеличкому басейні довжиною 12,5 метрів, визначило весь подальший спортивний шлях Миколи, на якому він здобув не одну спортивну перемогу.
Перший тренер Миколи Шуляка, Галина Василівна Вишницька, привила йому любов до плавання, ставши для Миколи Миколайовича справжнім авторитетом, її він і сьогодні згадує із великою вдячністю та пошаною. Нині Вишницька виховала не одне покоління спортсменів, продовжує займатися тренерською роботою.
Другий тренер Миколи Миколайовича – Нела Антонівна Огородник, допомогла розкрити закладені природою хлопця спортивні здібності, багато чому навчила юного спортсмена. Плідна робота учня і тренера, час проведений разом остаточно відкривають перед Миколою путівку в спортивне життя.
Два роки інтенсивних тренувань мали свої результати. Ось і перша вагома перемога: у 1966 році Микола Шуляк здобуває 1-е місце в першості міста серед хлопців на дистанції 100 метрів вільним стилем.
12 березня 1969, в Дніпродзержинську відбулося відкриття плавального басейну «Прометей», що стало значущою подією для спортсменів міста, та республіки. В світлий, великий, просторий басейн, довжина якого складає 50 метрів, а ширина 21 метр, з 8 доріжками, приїздили тренуватися призери та чемпіони СРСР. Відкриття нової плавальної арени ще більше надихнули Миколу Шуляка на здобуття нових перемог в обраному спорті.
В 1970 році Микола Шуляк стає чемпіоном Дніпропетровської області, увійшов у склад збірної обласної команди. У 1972 році юнак виконує нормативи кандидата в майстри спорту.
За підсумками змагань 1973 року – призер, чемпіон і рекордсмен Микола Шуляк в складі збірної ЦС «ТРУД» в естафетному плаванні визнаний кращим спортсменом ДЮСШ.
Успішні тренування та перемоги в спортивному плаванні, визначили подальше навчання Миколи Миколайовича у Державному Вірменського інституті фізичної культури і спорту з 1974 - 1978 роках. В навчальному закладі Микола Шуляк продовжує брати активну участь в спортивному житті, стає срібляним та бронзовим призером в естафетному плаванні спартакіади Вірменської СРСР.
По завершенню спортивної кар`єри, Микола Миколайович Шуляк, продовжує тренуватися та виступає на змаганнях зі спортивного плавання серед ветеранів у категорії «Мастерс».
Впродовж 22 років Микола Миколайович Шуляк працює на підприємстві КВП КМР «Міськводоканал», майстром з експлуатації мереж каналізації. Чоловік продовжує брати участь в спортивних змаганнях, де гідно представляє підприємство, здобуваючи призові місця.
В 2016 році Микола Шуляк отримав звання чемпіона України у віковій категорії 60-64 роки на дистанції 200 метрів.
Без заняття спортом Микола Шуляк не уявляє свого життя. За його словами стрімкість сучасного життя разом із розвитком комп`ютерних технологій відкрили людям багато цікавого і корисного, але й водночас відсторонили від заняття фізичною культурою та спортом. Плавець закликає молодь та людей більш старшого віку в міру своїх можливостей займатися спортом та вести здоровий спосіб життя.
Цими березневими днями Микола Миколайович Шуляк відзначає дві значущі пам`ятні події: 55 років спортивного життя та півстоліття зі дня відкриття басейну «Прометей».
Адміністрація та колектив підприємства КВП КМР «Міськводоканал» вітають спортсмена з ювілеєм, бажають здоров`я, втілення в життя планів та задумів, успіхів та нових перемог!