Водоканал розказав про комерційний облік води

Водоканал розказав про комерційний облік води

Водоканал розказав про комерційний облік води

 

За останні дні на адресу КВП КМР «Міськводоканал» надходить чимало запитань від мешканців міста Кам’янське та представників ЗМІ стосовно застосування Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”. Ми підготували відповіді на більш поширені питання щодо розподілу води в багатоквартирних будинках.

100% облік комунальних послуг вимагає Держава

З 02 серпня 2017 року набрав чинності Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” (далі – Закон). Реалізація цього Закону є важливою передумовою для забезпечення в державі обов'язкового 100% обліку водопостачання. Відповідно до чинного законодавства України встановлення будинкових засобів обліку води (комерційних вузлів обліку) у будинках де налічується більше двох абонентів є обов’язковим. Їх показники будуть враховуватися при розрахунку нарахувань за спожиті послуги водопостачання. Це призведе до скорочення неврахованих втрат води, а відповідно і прозорості тарифу на послуги нашого підприємства.

Порядок (Правила) розподілу обсягів спожитих послуг між споживачами визначено законодавчо, а саме різниця між показаннями загальнобудинкових лічильників і особистих водомірів, буде розподілятися між споживачами.

 

Зміни в законодавстві

В 2017 році в законодавство, яке регулює надання житлово-комунальних послуг, були внесені істотні зміни, а саме були прийняті:

  • Закон України № 2119-VIII від 22 червня 2017 року «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який набрав чинності з 02.08.2017 р. (далі — Закон про комерційний облік), діє (чинний) з 02.08.2017 р.;
  • Закон України № 2189-VIII від 9 листопада 2017 року «Про житлово-комунальні послуги», який набрав чинності 10.12.2017 р. і вводиться в дію 10.06.2018 р. (далі – Закон про ЖКП).

 

Основні посили закону «Про комерційний облік»

  1. Усе, що ввійшло в будинок — має бути оплачене.
  2. Вимога 100% обладнання будівель і приміщень вузлами обліку.
  3. Споживач має бути забезпечений обліковою інформацією.
  4. Порядок (правила) розподілу обсягів спожитих комунальних послуг між споживачами визначено на рівні закону.
  5. Індивідуалізація витрат на встановлення, обслуговування і заміну вузлів обліку.

 

Ким встановлюється вузол комерційного обліку?

Відповідно до статті №3 Закону “Про комерційний облік”, вузол комерційного обліку може встановлюватися:

  1. Власником (співвласниками) будинку самостійно та за власний кошт ( ч.6 ст.3 Закону України);
  2. Оператором за рахунок внесків власників (співвласників) будинку;
  3. Власником (співвласниками) будинку або оператором зовнішніх інженерних систем КВП КМР «Міськводоканал» за рахунок коштів місцевого бюджету (тільки в разі затвердження місцевим органом самоврядування відповідної Програми).

Разом із тим у відповідності до п.8 ст.3 Закону органам місцевого самоврядування надано право у відповідності до чинного законодавства приймати рішення про затвердження місцевих програм оснащення вузлами комерційного обліку будівель, які на день набрання чинності Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж, а також про виділення з місцевого бюджету коштів на реалізацію прийнятої програми.

Увага! Якщо власник (співвласники) будинку відмовляється встановлювати вузол комерційного обліку або не встановили його протягом 2-х місяців з моменту його повідомлення про необхідність такої установки, загальний лічильник встановлюється оператором зовнішніх інженерних мереж КВП КМР «Міськводоканал» за рахунок коштів власника (співвласника) будинку та подальшого відшкодування (повернення) відповідних коштів власниками (співвласниками) будинку підприємству.

 

Примітка:

ОСББ — це юридична особа, створена власниками квартир, або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна. (Відповідно до ст.1 закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» №2866-III від 29.11.2001р.)

Стаття 14 Закону Україні «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 01.08.2017р. №140, передбачає фінансові санкції, що застосовуються за порушення законодавства у сфері комерційного та розподільного обліку комунальних послуг та у сфері забезпечення оснащення будівель вузлами обліку теплової енергії, гарячої чи питної води, а також періодичної повірки вузлів комерційного обліку на суб’єктів господарювання – операторів зовнішніх інженерних мереж накладається штраф у таких розмірах:

З 01.08.2020 року – 1% суми платежів, нарахованих за останній місяць, в якому надавалася відповідна комунальна послуга споживачам, будівлі яких не обладнано вузлами обліку, - у разі порушення строків встановлення або заміни вузлів комерційного обліку теплової енергії, гарячої чи питної води.

Загалом передбачено обов'язкове встановлення:

вузлів комерційного обліку (загальнобудинкових) приладів обліку гарячої та холодної води для житлових будинків;

– та вузлів розподільного обліку (квартирних лічильників) для індивідуального обліку споживання води.

Враховуючи високу вартість комплексу робіт з встановлення комерційного засобу обліку холодної у багатоквартирному будинку та значне фінансове навантаження стосовно відшкодування виконавцю послуг вартості облаштування таких вузлів обліку, яке лягає на співвласників житлових будинків, КВП КМР Міськводоканалом розроблено Програму, якою передбачено налагодження комерційного обліку споживання послуг з централізованого постачання холодної води у місті Кам’янське за рахунок коштів місцевого бюджету, шляхом затвердження міською радою відповідної Програми.

У разі прийняття Кам’янською міською радою такої Програми, мешканці будівель оснащених лічильниками за бюджетні кошти, будуть звільнені від сплати внеску за встановлення лічильника передбаченого Законом (ч. 8 ст.3).

 

З повагою, адміністрація КВП КМР «Міськводоканал»