Забудова на мережах підприємства – загроза безперебійному водопостачанню

Забудова на мережах підприємства – загроза безперебійному водопостачанню

З кожним роком аварійних ситуацій під самовільного встановленими тимчасовими спорудами в охоронній зоні мереж водоканалу стає все більше.

У разі пошкодження  труби, поряд з якою або безпосередньо над якою споруджено магазин чи гараж, доставити до місця аварії техніку та локалізувати пошкодження буде важко, а іноді неможливо. В такому разі виконання ремонтних робіт призупиняється, поки споруду не буде демонтовано. Утворені від витоку води провали за цей час можуть створити загрозу для розташованих поруч будинків та їх мешканців. Крім того, через неможливість виконати ремонтні роботи, споживачі можуть залишитися без водопостачання на довгий час.

З такою проблемою в черговий раз зіткнувся КП «Кам’янський водоканал» ДОР» 26 березня 2021 року. Прибувши на аварію по вул. Василівська, було з’ясовано, що споруджений гаражний комплекс в охоронній зоні на магістральній мережі водоканалу. Ця мережа водогону відповідає за водопостачання житлового масиву Дніпробуд та частини селища Романкове, майже 4000 абонентів.

Приступили до усунення аварії бригади підприємства лише після демонтажу частини споруд. Для демонтажу була залучена важка техніка та декілька бригад водоканалу.

Як правило примусовий демонтаж є єдиним виходом, адже навіть після отримання припису не завжди господарі споруд поспішають прибрати з охоронної зони своє майно.

Підприємство звертається до міської влади з проханням посприяти у досягненні єдиної мети, пов’язаної із якісним життєзабезпеченням мешканців міста Кам’янське, надати відповідні доручення щодо забезпечення дотримання ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та будівельних норм,  під час прийняття рішень, пов’язаних із створенням об’єктів будівництва на території міста.

Пам’ятайте, в разі аварійної ситуації відсутність доступу до трубопроводу може призвести до значних проблем: підтоплення будівель, розмиття дороги, колосальних втрат води і тривалої її відсутності у мешканців прилеглих масивів та як наслідок – демонтаж споруди.

Для довідки

Відповідно до державних будівельних норм охоронна зона водопровідних мереж залежить від властивостей ґрунту та розміру водоводу. Якщо діаметр труби, закладеної в сухому ґрунті, не перевищує 500 мм, охоронна зона становить по 5 метрів в обидві сторони від зовнішніх стінок трубопроводу. Такий самий водовід діаметром від 500 до 1000 мм має охоронну зону в 10 метрів у кожен бік. У випадку, коли водопровідні магістралі закладені у вологих ґрунтах, охоронна зона труб може простягатись на відстань понад 100 м (по 50 м у кожен бік).

Для каналізаційних мереж охоронна зона визначається залежно від глибини залягання колектора. На звичайних колекторах вона становить по 5 метрів в обидві сторони від зовнішніх стінок трубопроводів. На колекторах глибокого залягання охоронна зона складає по 3 метри в кожен бік.