Робота з боржниками

Робота з боржниками

У Кам’янському заборгованість споживачів за водопостачання та водовідведення— наразі вона становить мільйони гривень. Саме тому роботі з боржниками за надані послуги централізованого водопостачання та водовідведення на підприємстві приділяється особлива увага. Детальніше про методи боротьби зі злісними неплатниками розповіли інженери служби збуту.

- Розкажіть, будь ласка, яка сума заборгованості абонентів КП “Кам’янський водоканал” перед підприємством?

- Станом на вересень загальний борг споживачів перед КП “ Кам’янський водоканал” ДОР складає більше 100 млн грн. Це критичний рівень заборгованості, і поки що тенденції до його зменшення ми не спостерігаємо, навіть навпаки — він продовжує збільшуватися. Наразі маємо майже декілька тисяч довгострокових боржників. Від початку року більше 100 абонентів заключили договори про реструктуризацію боргу і вже почали виплачувати кошти. Маємо констатувати й той факт, що 70% боржників взагалі не роблять ніяких кроків в напрямку погашення своєї заборгованості і надалі її накопичують.


- Яку роботу проводить служба з абонентами, які не сплачують за послуги водопостачання та водовідведення?

- Працівники щоденно проводять роботу з боржниками в телефонному режимі та на дільницях, роз’яснюючи про необхідність погашення заборгованості, можливість заключення договорів реструктуризації та важливість встановлення індивідуальних приладів обліку (варто зазначити, що у переважної більшості боржників лічильники не встановлено, та борг стрімко зростає).

 

- Який метод боротьби зі злісними неплатниками є найдієвішим?

- У випадку, якщо не вдається вирішити питання погашення заборгованості в досудовому порядку, практикується стягнення заборгованості в суді: після винесення судом рішення про стягнення заборгованості, державний виконавець накладає арешт на банківські рахунки, на майно, на картки, з яких в подальшому автоматично здійснюється погашення заборгованості. На сьогодні найдієвішим методом боротьби з боржниками є стягнення заборгованості через заарештовані банківські рахунки. Від початку року в судовому порядку було стягнено порядку 2 млн грн.


- Чи мають право водопостачальні організації відключати боржників від водопостачання?

- До 20 серпня 2021 року в зв’язку із карантинними обмеженнями було накладено мораторій на відключення споживачів від мережі водопостачання та водовідведення. Наразі ми на законних підставах будемо активно використовувати цей метод боротьби з боржниками. За 30 днів ми попереджаємо боржника про можливе відключення і необхідність погашення боргу. Якщо злісні неплатники ігноруватимуть наше попередження, то ми відключатимемо їх від водопостачання та водовідведення. 

Розповісти: