Дунайська Водна Програма - аспекти покращення роботи українських водоканалів
Впродовж трьох днів з 17 по 19 січня 2018 року, в Івано-Франківську відбувся підсумковий семінар третього циклу Проекту «Бенчмаркінг» Дунайської Водної Програми.
Учасники семінару представили 16 підприємств водопровідно-каналізаційного господарства України, Міжнародної Асоціації компаній з водопостачання в площі басейну річки Дунай (ІАWD, Австрія), Європейського Бенчмаркінгового Співробітництва (ЕВС, Нідерланди), Світового Банку, Баварського міністерства охорони навколишнього середовища та прав споживачів.
Зі вступною промовою до присутніх гостей звернулася Патрісія Лопез, куратор Дунайської Водної Програми (WB, Австрія), Світовий Банк, яка окреслила головну мету, напрямки та актуальні питання порядку денного.
Заступник директора Департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону України Наталія Кравченко, розглянула питання економіки та тарифної політики в умовах законодавчих змін.
Презентацію КВП КМР «Міськводоканал» щодо позитивного досвіду провадження новітніх технологій на підприємстві, а також планах на майбутнє – підготував начальник комплексу експлуатації очисних споруд каналізації (лівого берега) Микола Анатолійович Гевель.
В рамках семінару відбувся «Міжнародний обмін досвідом з німецькими експертами, задля пошуку новітніх рішень покращення роботи Українських водоканалів за результатами проведеного бенчмаркінгу».
В ході обміну досвідом діяльності підприємств розглянуті актуальні технічні і експлуатаційні питання водопостачання. Серед них:
-Вимоги щодо якості питної води – порівняння вимог Німеччини, Польщі та України.
- Технології підготовки питної води – баварський досвід та рекомендації.
- Огляд широковживаних методів для ремонту, нанесення захисного покриття та внутрішньої обшивки (лайнінгу) резервуарів питної води.
В зоні особливої уваги учасників зібрання: актуальні екологічні питання пов`язані з впливом промислових непрямих скидів на каналізаційні очисні споруди і вимоги до нагляду за дренажною системою. Виступаючі провели огляд водовідведення та утилізації (рециркуляції) осаду джерела фосфору, а також технології оптимізації продуктивності каналізаційних очисних споруд.
В останній день семінару, його учасники, відвідали каналізаційні очисні споруди КП «Івано-Франківськводоекотехпром, які реконструйовані в рамках проекту «Розвиток міської інфраструктури» та ознайомилися із системою управління на підприємстві запровадженою за кошти DWP і Світового Банку.