Щодо повірки водолічильників

Щодо повірки водолічильників

З лютого 2016 року по листопад 2017 року діяло положення, за яким повірка індивідуальних лічильників води була включена в тариф, але згідно з постановою державного регулятора тарифів - Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг - з тарифу на водопостачання виключена оплата за перевірку, тобто тепер споживачі будуть оплачувати цю послугу за свій рахунок. Таке рішення засноване на Законі України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який вступив у силу 2 серпня 2017 року. Функції комерційного обліку водокористування буде виконувати загальнодомовий прилад обліку, а індивідуальні лічильники води будуть виконувати розподільну функцію між споживачами в будинку. Саме для цього і будуть використовуватися квартирні прилади обліку води.

На сьогоднішній день КВП КМР «Міськводоканал» очікує, згідно Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 02.08.2017, розроблену Кабінетом міністрів України методику механізму відшкодування коштів споживачеві, які були оплачені раніше в тарифі.

З приводу повірки лічильників в подальшому, КВП КМР «Міськводоканал» буде надавати цю послугу, на платній основі - як того вимагає законодавство. Для повірки водомірів, найближчим часом Міськводоканал планує запустити в роботу стаціонарну протокову установку УВП-0,2/10-1,5/01, яка знаходиться на території підприємства, про що додатково буде повідомлено споживачів. Крім того, для зручностей споживачів «Міськводоканал» вже уклав договір на придбання переносної установки для повірки приладів обліку води, за допомогою якої перевірку можна буде проводити прямо на дому, без демонтажу. Коли і ця послуга стане доступною – споживачі також будуть повідомлені.

Розповісти: