Кам'янське відвідала команда експертів Європейського інвестиційного банку

Кам'янське відвідала команда експертів Європейського інвестиційного банку

10 жовтня мер Андрій Білоусов, а також керівники комунальних служб міста зустрілися з групою координаторів та експертів Європейського інвестиційного банку, які приїхали в Кам'янське з офіційним візитом. Сторони обговорили питання співпраці та розробили алгоритм дій спільної роботи по впровадженню проектів, а їх на сьогоднішній день чотири. Раніше проекти були подані на розгляд від Кам'янського до Міністерства регіонального розвитку України та пройшли конкурсний відбір, спрямовані для подальшої реалізації за рахунок фінансування Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Основні напрямки проектів: комплексна модернізація систем теплопостачання та водопостачання, капітальний ремонт ліній зовнішнього освітлення з впровадженням енергозберігаючих технологій, а також реконструкція та термомодернізація будівель бюджетної сфери.

Від КВП КМР «Міськводоканал» на зустрічі були присутні: генеральний директор Олександр Плахотнік, перший заст.ген.директора керівник робочої групи з реалізації проекту Наталія Лисак, директор з економіки Сергій Василішин, технічний директор Олександр Яровой, головний бухгалтер Олена Романова, нач.юр.відділу Оксана Біла.

На зустрічі обговорили основні напрямки та заходи проекту «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України» в м.Кам’янське, які необхідно вирішити за рахунок кредитних ресурсів, а саме:

Облаштування комплексної системи обліку та диспетчеризації розподілу і споживання питної води м.Кам’янське.

Реконструкція каналізаційних насосних станцій із заміною основного технологічного обладнання та впровадженням нової автоматизації.

Санація основних водоводів.

Технічне переоснащення системи аерації із заміною компресорного обладнання комплексів очисних споруд каналізації правого та лівого берегів м. Кам’янське.

Загальна сума проекту  кредитування, який планується підписати на 20 років, становить 28 млн. євро.

Очікувальний ефект від реалізації проекту:

Зниження витрат питної води в мережах – 4.136 тис.м.куб/рік.

Економія електроенергії, - 6.022 МВт год/рік.

«Сьогодні ми приїхали в ваше прекрасне місто, щоб з'ясувати, на якій стадії розвитку перебувають проекти, і як ми можемо допомогти поліпшити ситуацію. Ми збираємося фінансувати 4 великі проекти і в ході сьогоднішньої плідної зустрічі зрозуміли, що місто вже відмінно підготувалося. Попереду багато роботи, яка пов'язана з підготовкою відповідних документів, але ми впевнено і оптимістично налаштовані. Всі ваші проекти різнопланові і досить амбітні, але це лише підкреслює ваше прагнення і бажання працювати на результат», - сказав Ян Уільям Лехр, координатор Програми розвитку муніципальної інфраструктури України, представник Європейського інвестиційного банку.

Розповісти: